euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

ART of LIVIN´ – Blues

Koncert, 19.02.2009, Bratislava

 

René Lacko & Downtown Band feat. Rene Trossman (USA) Erich „Boboš“ Procházka & Sitra Achra 19. 02. 2009

ART of LIVIN´ – Blues  
v Klube Za zrkadlom
19.02.2009   o   20:00
René Lacko & Downtown Band feat. Rene Trossman (USA)  
Erich „Boboš“ Procházka & Sitra Achra 

Na február sme pre vás pripravili bluesovú smršť nevídaných rozmerov. Do Klubu Za zrkadlom zavítajú kapely Ericha Boboša Procházku a Reného Lacka. 
Erich „Boboš“ Procházka sa objavil na slovenskej bluesovej scéne v polovici osemdesiatych rokov. Od tých čias je jej neodmysliteľnou súčasťou. V posledných rokoch sa okrem hry na ústnu harmoniku venuje aj komponovaniu a spievaniu. Jeho najnovší projekt nesie názov Sitra Achra. Skupina vznikla v júli 2006 v zložení Boboš Procházka - vokály, harmonika, Ajdži Sabo – perkusie a Pišta Lengyel - gitara. Hudba skupiny Sitra Achra vychádza jednoznačne z blues, ale kto hľadá, nájde tu aj prvky charakteristické pre funk, soul, swing, reggae, či hillbilly. Repertoár tvorí väčšinou bluesová klasika a skladby z Bobošovej autorskej dielne. Ústna harmonika sa ako líder v triu vyskytuje veľmi zriedka. Bobošov presvedčivý muzikantský prejav striedaný so špecifickým „staročernošským“ spevom však poľahky presvedčí ako skvele táto kombinácia funguje.
René Lacko sa na hudobnej scéne objavuje začiatkom deväťdesiatych rokov. Jeho štýl je ovplyvnený celou radou gitaristov, od B.B. Kinga až po Erica Claptona a samozrejme Jimmyho Hendrixa. Bol to práve spôsob, akým interpretuje Hendrixove skladby, ktorý mu vyniesol medzinárodné uznanie. V súčasnosti pravidelne vystupuje s kapelou Downtown band v Čechách, Maďarsku, Nemecku a Poľsku, ich repertoár obsahuje najslávnejšie bluesové a rockové skladby ako aj niekoľko pôvodných piesní. Koncert v Klube za Zrkadlom bude vyvrcholením jeho turné s americkým gitaristom Rene Trossmanom, ostrieľaným muzikantom, ktorý väčšiu časť osemdesiatych rokov strávil v bluesových kluboch Chicaga, kde spolupracoval s menami ako Buddy Scott, Iceman Robinson a Chick Willis.
Čaká nás najlepšia bluesová akcia roka už vo februári? Uvidíme...

 

Dátum: 19.02.2009
Začiatok podujatia: 20:00
Vstup: Predpredaj: 5 Eur (150,63 Sk)
            Na mieste:  7 Eur (210,88Sk)
Predpredaj: www.ticketportal.sk

Linky:
www.renelacko.com
www.renetrossman.com
www.artoflivin.sk
www.euforion.sk


Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS