euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Ytong dobyl čínské EXPO

 

Od mája do júna bude žiť čínska metropola Šanghaj najvýznamnejším medzinárodným stavebným veľtrhom EXPO. Motto veľtrhu - Lepšie mesto - lepší život – reaguje na požiadavku udržateľnej výstavby miest. S naliehavou výzvou EXPA tohoročne korešpondovali i vysoké nároky na podobu jednotlivých výstavných komplexov. Spoločnosť Xella, výrobca pórobetónu Ytong, figurovala pri výstavbe veľtržných pavilónov na zozname kľúčových dodávateľov. Dokázala tak, že sa v otázke energeticky úsporného stavania oprávnene uchádzajú o pozíciu lídra.

  1. Všetci vieme, že najdôležitejším trhom súčasnosti je čínsky. Ako jediný zatiaľ nepocítil krízu a vďaka dostatočným finančným rezervám drží v šachu i také ekonomické giganty, akými sú Spojené štáty. Úspešný prienik na čínsky trh je teda jedným zo základných predpokladov úspešnej medzinárodnej obchodní politiky. Po rokoch nekontrolovaného boomu si ale aj Čína začína uvedomovať nutnosť udržateľného stavania a začína sledovať západní trendy. To sa z velikej miery odrazí aj na nadchádzajúcom Expu 2010. Pre koncern Xella predstavuje podiel na výstavbe veľtržných komplexov vyznamenávanie a veľké ocenenie „udržateľnosti“ našich stavebných materiálov, respektíve ich výroby,“ komentuje úspech medzinárodnej spoločnosti Xella Ivana Havlíčková, marketingová riaditeľka českého zastúpenia. Materiál Ytong bol použitý na výstavbu troch najdokonalejších stavieb celého veľtrhu - World Expo Center, Performance Center a Expo Theme Pavilion.

    Zvlášť impozantne pôsobí Performance Centre, stavba v tvare lietajúceho taniera s kapacitou 18 tisíc sedacích návštevníkov.  Na jej výstavbu bolo použito 10.000 m³ Ytongu. Najviac, 10.350 m³ materiálu Ytong, sa uplatnilo pri výstavbe „Tematického pavilónu“, ktorý má reprezentovať tému Expa 2010 „Lepší mesto – lepší život“. 

    Všetky tri budovy nájdu využitie i po skončení veľtrhu. Vo všetkých prípadoch rozhodovali o použití materiálu Ytong podobné dôvody. Okrem krátkodobých bentonitov, medzi ktoré patria ľahkosť materiálu, dostatočná pevnosť, únosnosť a presná výstavba, prináša Ytong všestranné výhody i z dlhodobej perspektívy. Investori na materiáli oceňujú predovšetkým výborné tepelnoizolačné schopnosti, požiarnu odolnosť a dostatočnú zvukovou izoláciu. Jedným z rozhodujúcich argumentov bola takisto spoľahlivá dodávka a rýchla výstavba, lebo realizácia náročných veľtržných projektov sa pochopiteľne neobišla bez nutnosti plniť „šibeničné“ termíny.

    Miestny výrobný závod dodal materiál Ytong okrem medzinárodných pavilónov tiež na švédsky a marocký pavilón a takisto tak aj francúzsky regionálny pavilón Rhone-Alpes. Obzvlášť tento komplex je vzorným príkladom energeticky úspornej stavby: prevádzka konferenčných priestorov je všeobecne energeticky veľmi náročná, aj napriek tomu stavba odpovedá prísnym európskym štandardom na nízkoenergetický režim budov. „Mali sme veľmi vysoké požiadavky na prevedenie stavby. Naším cieľom bolo zaistiť najlepšie materiály a technológie.  Ytong je na trhu jediným masívnym stenovým materiálom, ktorý má tak výborné tepelnoizolačné vlastnosti,“ odvodňuje použitie tvárnic Ytong reprezentatívny riaditeľ pavilónu Jean-Maurice Hebrard. Budova je postavená z tvárnic so súčiniteľom tepelnej vodivosti 0,09 W/m². K, ktorý je v čínskom merítku bezkonkurenční. Táto hodnota na seba strhla nevídanú pozornosť už pri svojom uvedení na trh dávno pred prípravami Expa 2010. 

    Expo poskytuje víziu budúceho mestského života. Kľúčovým prvkom je moderná architektúra pre udržateľné budovy. Sme veľmi hrdí, že môžeme byť jeho súčasťou “ dodáva na záver Jan Buck Emden, generálny riaditeľ Ytong Xella Group.


YTONG sa pre svoje jedinečné tepelne izolačné parametre používa predovšetkým pre výstavbu bytových a rodinných domov, v ktorých zaisťuje celoročnú tepelnú a vlhkostnú pohodu. Šetrná a energeticky nenáročná výroba spoločne s minimálnou energetickou spotrebou stavieb riadi pórobetón YTONG medzi ekologicky najšetrnejšie stavebné materiály súčasnosti. Vysoká presnosť, nízka hmotnosť, rýchlosť a jednoduchá technológia murovania ju predurčujú tiež pre rekonštrukcie všetkých typov stavieb. Biely pórobetón YTONG sa vyrába výhradne z kvalitných prírodných surovín, ako je kremičitý piesok, vápno, cement a voda. Preto je ideálny pre stavby určené k dlhodobému pobytu ľudí, vrátane priestor so zvýšenými hygienickými požiadavkami.

Výrobu pórobetónu YTONG zaštiťuje v České republike spoločnosť Xella CZ. V troch výrobných závodoch ročne vyrobí 350 pracovníkov cca 1.000.000 m³ tohoto presného stavebného materiálu. Okrem pórobetónového stavebného systému YTONG ponúka spoločnosť tiež ucelený sortiment vápenopieskových tvárnic SILKA, ktoré vynikajú predovšetkým výnimočnou únosnosťou a extrémnou zvukovou izoláciou. Spojením materiálov YTONG a Silka vznikajú optimálne stavební riešenia pre bežné i špeciálne projekty občianskej, bytovej a priemyslnej výstavby.

Viac informácií o spoločnosti Xella a výrobnom sortimentu nájdete na www.xella.cz www.xella.sk a www.ytong.cz www.xella.sk.

 

 


Ohodnoťte:
9%

Hodnotené 39 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS