euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

Svetová architektúra v Bratislave?

 
Víťazom medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorej obsahom bol developerský projekt Čulenova v Bratislave, sa stala slávna britská architektonická kancelária Zaha Hadid Architects.

Víťazom medzinárodnej architektonickej súťaže, ktorej obsahom bol developerský projekt Čulenova v Bratislave, sa stala slávna britská architektonická kancelária Zaha Hadid Architects, ktorú vybrala odborná porota spomedzi viac ako 90 prihlásených prác. Po úspešnej realizácií  projektu by to mohlo znamenať, že sa naše hlavné mesto zasa posunie trochu viac do sveta.

Je to projekt, ktorý prinesie do Bratislavy špičkovú architektúru a posunie ju na stránky svetovej architektonickej tlače,“ uviedol predseda poroty a hlavný architekt mesta Bratislavy Štefan Šlachta. Zároveň zdôraznil, že víťazný projekt je najkomplexnejším a najpresvedčivejším riešením zadania, ktoré najlepšie spĺňa postavené kritériá.

Projekt Čulenova bude slúžiť najmä na administratívne účely a bývanie a jeho súčasťou bude aj rekonštrukcia historickej pamiatky – teplárne od architekta Dušana Jurkoviča. Tá by mala byť zachovaná v pôvodnom stave a s minimálnymi zásahmi.

Projekt Čulenova je založený na architektonickej typológii bodových domov, ktoré sú umiestnené v pešej zóne s vysokou kvalitou verejného priestoru a krajinotvorby. Napriek intenzite projektu vykazuje nízku zastavanosť, čo je v kontraste s princípmi zástavby Starého mesta. Investor plánuje odštartovať výstavbu multifunkčného objektu v prvom štvrťroku roku 2012 a predpokladané investičné náklady sú vy
číslené na 267 miliónov eur.

Zdroj: SITA


Ohodnoťte:
10%

Hodnotené 45 krát.

Komentáre ku článku:


nový Pridaj nový komentár

hevi

2011-03-20 16:53:35

uau to si neviem ani predstavit
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS