euforion portal

Newsletter
banner
banner
Akcie
 

EUROVEA - nové centrum Bratislavy

 

Symbolickým položením základného kameňa sa vo štvrtok začala výstavba prvej fázy zóny Eurovea na dunajskom nábreží v Bratislave.

Hlavné mesto sa tak priblíži k vyspelím stredoeurópskym metropolám novým centrom plným funkcií, čím sa aj rozšíri centrum mesta                      

  V prvej fáze projektu vyrastie na 230 000 metroch štvorcových v doteraz industriálnej zóne polyfunkčná mestská štvrť. "Zóna Eurovea zapadne do architektonického štýlu centra mesta," uviedol Bacon. Investičný náklad na stavbu predstavuje 250 miliónov eur (v prepočte 9,4 miliardy Sk). Investorom stavby je developer Ballymore, hlavným dodávateľom rakúska firma Bilfinger Berger. Podľa Bacona je financovanie zabezpečené aj konzorciom európskych bánk.

Výkopové práce, ktoré sa už začali, by mali byť dokončené v priebehu roka. Zároveň vybudujú takmer kilometrový kolektor od budovy Ministerstva vnútra SR až po Most Apollo. Súčasťou výstavby budú aj protipovodňové opatrenia, pevná aj pohyblivá protipovodňová stena.

Podľa Bacona to bude najväčšie stavenisko v strednej Európe. Dokončenie celého projektu plánujú na jar 2009. Eurovea by potom mala vytvoriť asi 1000 stálych pracovných miest.

V ôsmich budovách sa budú nachádzať obchody, kancelárie či priestory na voľnočasové aktivity. Príspevkom k turistickému ruchu bude aj prvý bratislavský 5-hviezdičkový hotel s 207 izbami, multiplexovým kinom, reštauráciami či kasínom. V zóne bude taktiež netradičný park na nábreží, ulice, promenády a centrálne námestie.

vic info na: http://www.eurovea.sk/


Ohodnoťte:
9%

Hodnotené 47 krát.

Žiadne komentáre ku článku.

nový Pridaj nový komentár
Združenie euforionAdminwebdesign by CREAS